Hüdraulilise ventiili õige valik

Hüdraulilise ventiili õige valik

Mis tahes hüdraulikasüsteemi korral on hüdraulikaseadme õige valik hüdraulikaseadme mõistlikuks, suurepäraseks jõudluseks, hõlpsaks paigaldamiseks ja hõlpsaks hoolduseks, tagades samal ajal süsteemi normaalse töötamise olulise seisundi. Siin mitmest aspektist selgitada, kuidas valida mõistlik hüdrauliline ventiil.

1. Üldine valikupõhimõte

Esiteks, vastavalt süsteemi funktsionaalsetele nõuetele, et määrata hüdraulilise ventiili tüüp. Peaks proovima valida geneeriliste ravimite standardseeria. Sõltuvalt tegelikust paigaldusest valige teine ühendus, näiteks toru või plaadi ühendus. Seejärel, vastavalt süsteemi maksimaalse töörõhu konstruktsioonile hüdraulilise ventiili nimirõhu valimiseks, hüdrovooliku ventiilide spetsifikatsioonide valimiseks vastavalt hüdrovooliku maksimaalsele voolule. Kui hüdraulikapumba maksimaalse voolukiiruse korral tuleb valida kaitseklapp, tuleb vooluventiil valida vastavalt silmuspöördega reguleeritavale voolukiirusele. Minimaalne püsiv vool peaks olema väiksem kui minimaalne püsikiirus, mida vajatakse kiirusevahemikus.

2. Hüdrovooliku paigaldamise meetodi valik

Hüdraulikaseadme konstruktsioonil oleva hüdraulilise ventiili paigaldamine avaldab otsustavat mõju, nii et vastavalt konkreetsetele asjaoludele saab valida sobiva paigalduse. Üldiselt peaks hüdraulilise ventiili paigaldamise meetodi valimisel põhinema valitud hüdraulilise ventiili suurusel, süsteemi keerukusel ja paigutusomadustel. Paljudel eespool kirjeldatud paigaldusmeetoditel on oma omadused. Süsteemile sobiv keermestatud ühendus on suhteliselt lihtne, vähem komponente, paigalduskoht on avaramateks sündmusteks. Süsteemi jaoks sobilik plaatühenduse tüüp on keerulisem, rohkem komponente, paigalduskoht on kompaktsem. Ühendusplaati saab puurida, et edastada õlirada, ja hüdraulikaosade paigaldamine ühendusplaadile võib vähendada hüdraulikaventiiliühendust ja lekkepunkti vähendamist, muutes paigaldamise ja hooldamise mugavamaks. Flangeühenduse tüüpi kasutatakse tavaliselt suure läbimõõduga ventiilide jaoks.

3. Hüdroklapi nimipinge valik

Hüdraulilise ventiili nimirõhk on hüdraulilise klapi peamised jõudlusparameetrid, mis tähistavad suurust hüdraulilise ventiili survemahtu, viitab hüdraulilisele ventiilile nominaalse rõhu nimitööstuses. Hüdroklapi nimirõhu valimine peaks põhinema hüdrosüsteemi konstruktsiooni töörõhul, et valida hüdraulilise ventiili vastav rõhutase. Üldiselt peaks hüdraulilise ventiiliga näidatud rõhutase olema suurem kui süsteemi töörõhk.