Hüdraulilised klapid Valvekere materjali inventuur

Praegu on enamik hüdraulikaventiili sortidest põhi ventiili korpuse materjalist kõrgtugevast malmist.

Hüdrosüsteemi ventiili korpuse põhiosade materjali puhul tuleks esmalt arvesse võtta töökeskkonna füüsikalisi omadusi (temperatuur, rõhk) ja keemilisi omadusi (söövitavus).

Samal ajal peaksime mõistma ka keskmise puhtust (tahkeid osakesi pole). Lisaks viide riigi ja kasutussektori asjakohastele sätetele ja nõuetele.

Hüdrauliline ventiili korpuse materjal, lai valik, mida saab kasutada erinevatel töötingimustel. Allpool on kirjeldatud tavaliselt kasutatavaid koorematerjale, sisemisi materjale ja tihendusmaterjali.

Hüdraulilise ventiili korpuse üldkasutatav materjal

1. Raud

Halli raudklappi kasutatakse erinevates tööstusharudes madala hinna ja laialdase rakenduse jaoks. Neid kasutatakse tavaliselt vett, auru, nafta ja gaasi ning neid kasutatakse laialdaselt kemikaalide, trükkimise ja värvimise, õli, tekstiili ja paljude muude tööstuslike toodete puhul, millel on väike või üldse mitte mingi mõju rauasisaldusele.

Sobib töötemperatuuriks vahemikus -15 ° C ~ 200 ° C, nominaalsurve pn≤1,6 MPa madalrõhu hüdrauliline ventiili korpus.

2. Mustlik malletav malm

Sobib töötemperatuuriks vahemikus -15 ~ 300 ℃, nimisurve pn≤2.5MPa keskmine ja madalrõhu hüdrauliline ventiili korpus. Kasutatav vesi, merevee, gaasi, ammoniaagi ja nii edasi.

3. Raud

Kõrgtugevat rauda on mingi malm, see malm, graanul või sfääriline grafiit asendab halli rauda poolitatud grafiidi. See metalli sisemise struktuuri muutus muudab selle mehaanilised omadused paremaks kui tavalisel hallmalmil ja ei kahjusta teisi omadusi. Seetõttu on kõrgtugevast malmist valmistatud hüdrauliline ventiilikere suurem rõhk kui hallmalmist valmistatud hüdrovooliku korpus. Sobib töötemperatuuriks vahemikus -30 ~ 350 ℃, nominaalne rõhk pn≤4.0MPa keskmise ja madalrõhu hüdrauliline ventiili korpus.

Kasutatav vesi, merevee, auru, õhk, gaas, õli ja nii edasi.

4. Süsinik

(WCA, WCB, WCC) oli esialgu valuterase väljaarendamine selleks, et mahutada neid väljaspool malmist ventiilid ja pronksventiilid tootmisvajaduste rahuldamiseks. Kuid tänu süsinikterasest klapi heale töökindlusele ja soojuspaisumisega, löögikoormuse ja torujuhtme deformatsiooniga tekitatud pinge vastupidavusele, laieneb kasutamisvahemik, mis tavaliselt hõlmab malmi töötingimusi ventiil ja pronks hüdrauliline ventiili korpus.

Sobib keskmise ja kõrge rõhu hüdraulilise ventiili korpuse töötemperatuuriks vahemikus -29 ~ 425 ℃. Nende seas on 16Mn, 30Mn temperatuur on -40 ~ 400 ℃, mida tavaliselt kasutatakse ASTM A105 asemel. Kasutatav keskkond on küllastunud aur ja ülekuumendatud aur. Kõrge temperatuuriga ja madalatemperatuuriline õli, veeldatud gaas, suruõhk, vesi, gaas ja nii edasi.

5. Madalatemperatuuriline süsinikteras

(LCB) Madala temperatuuri süsinikterasest ja madala niklisulamist terasest saab kasutada temperatuuridel alla nulli, kuid ei laiene sügavale külmadele aladele. Nendest materjalidest valmistatud hüdrauliline ventiilikere sobib järgmistele kandjatele nagu merevesi, süsinikdioksiid, atsetüleen, propüleen ja etüleen.

Sobib töötemperatuuriks madala temperatuuri hüdraulilise klapiklapi korpuse -46 ~ 345 ℃ juures.

6. Teras

HÜDRAULILISED klappkered (WC6, WC9) Madal legeeritud teras, nagu süsinik molübdeen teras ja CR-Mo Steel, saab rakendada paljudele töömeediumidele, sealhulgas küllastunud ja ülekuumendatud aurule, külma ja kuuma õli, gaasi ja õhu kätte. Süsinikterasest klapi töötemperatuuri saab kasutada kuni 500 ℃, madala legeeritud terasest ventiilid saadaval 600 ℃ või rohkem. Kõrgendatud temperatuuridel on madala legeeritud teraste mehaanilised omadused kõrgemad kui süsinikterasest.

Kõrgtemperatuuri kõrgsurve hüdrauliline ventiili korpus, mis sobib töötemperatuuriks vahemikus -29 ~ 595 ℃ ja mitte söövitav keskkond; C5, C12 sobib korrosiivse keskkonna kõrgtemperatuuri hüdraulilise ventiili korpuse kõrgeks temperatuuriks vahemikus -29 ° C kuni 650 ° C ja töötemperatuur.

7. Austeniit roostevaba teras

Austeniit roostevaba teras sisaldab umbes 18% kroomi ja 8% niklit. 18-8 austeniitne roostevaba teras kasutatakse tihti hüdraulilise ventiili korpuse ja kapoti materjali all kõrgel ja madalal temperatuuril ning tugevate korrosioonitingimuste korral. Molübdeeni lisamine 18-8-st roostevabast terasest maatriksile ja veidi nikli sisalduse suurendamine võib märkimisväärselt suurendada selle korrosioonikindlust. Seda tüüpi terasest valmistatud hüdraulikaventiili korpust saab laialdaselt kasutada keemiatööstuses, näiteks äädikhappe, lämmastikhappe, leeliste, pleegitajate, toiduainete, mahlade, süsihapete, parkimisel vedelate ja paljude muude keemiatoodete transportimiseks.

Kõrgtemperatuuri vahemiku rakendamiseks muudab materjali koostis seda nioobiumi lisamisel roostevabast terasest, mida nimetatakse 18-10-NB-le, võib temperatuuri kasutada kuni 800 ° C.

Austeniidist roostevabast terasest kasutatakse tavaliselt väga madalatel temperatuuridel ja need ei muutu rabedaks, seega on materjalist valmistatud hüdrauliline ventiilikere (näiteks 18-8 ja 18-10-3MO) sobiv madalate temperatuuride töötamiseks. Näiteks vedelgaaside vedu, näiteks maagaas, biogaas, hapnik ja lämmastik.

Hüdrauliline ventiili korpus sobib korrosiivseks aineks vahemikus -196 ° C ~ 600 ° C ja töötemperatuur. Austeniit roostevaba teras sobib ideaalselt krüogeense hüdraulilise ventiili korpuse materjaliks.

8. Monel Alloy

"Monel" on kõrge nikli-vasesulam, millel on hea vastupidavus korrosioonile. Seda materjali kasutatakse sageli leelis-, soolalahuse, toiduainete ja paljude gaasivabade hapete hüdraulikaventiilide korpuse, eriti väävelhappe ja vesinikfluoriidhappe transportimisel. Moneli sulamid sobivad ideaalselt auru, merevee ja merekeskkonna jaoks. See sobib peamiselt hüdroklapi korpusel, mis sisaldab fluoriikloraadi keskkonda.

9. Ha Alloy

Kasutatakse peamiselt lahjendatud väävelhappe ja muu tugeva söövitava keskkonna hüdraulilise ventiili korpuse puhul.

(1) "Ha" sulam b

Sulam sisaldab 60% niklit, 30% molübdeeni ja 5% rauda. See on eriti vastupidav anorgaaniliste hapete tugevale korrosioonile, keemispunkti temperatuuril võib kasutada erinevaid soolhappe kontsentratsioone "ha" sulamit "B" ning väävelhappes võib kõige söövitavates kontsentratsioonides kasutada kuni 70 ℃ . Fosforhappe jaoks võib seda kasutada mitmesugustes tingimustes ja "ha" sulam "B" sobib ka ammooniumkloriidi, tsinkkloriidi, alumiiniumsulfaadi ja ammooniumsulfaadi jaoks.

Oksüdeerivas keskkonnas võib "ha" sulamit "B" kasutada ligikaudu 800 ºC-ni ja vähendatud atmosfääris võib temperatuur olla suurem.

(2) "Ha" sulam C

See sulam on 15% kroomi ja 17% molübdeeni sisaldav nikkel põhinev sulam. Mõlemas oksüdatsiooni- ja redutseerivas keskkonnas võib seda kasutada 1100 ° C juures. Sellel on hea vastupidavus korrosioonile vesinikkloriidhappe, väävelhappe ja fosforhappega. Ja paljudel juhtudel võib seda kasutada ka lämmastikhappe jaoks.

"Ha" sulamil "C" on tugev korrosioonikindlus kloriidide, kloriidide, sulfiidide, oksüdeerivate soolade ja paljude teiste söövitavate ainete suhtes. See sobib eriti hästi halogeenitaolisteks aineteks nagu vesinikfluoriidhape.

$ number. Titaan

Kasutatakse peamiselt igat liiki tugevate söövitavate keskmiste hüdrauliliste ventiilide korpusega.

$ number. Valatud vase sulam

Tööstuslik hüdrauliline ventiil Korpus Paljud on valmistatud mitteraudmetallidest, peamiselt pronksist ja messingist. Hõõptilise klapi ventiili korpuse tootmisel kasutatava vask, tina, plii ja tsingi osa on tavaliselt 85: 5: 5: 5 või 87: 7: 3: 3. Kui nõutakse tsinkivaba pronksi, tuleb see selgitada. Bronhi füüsikaline tugevus, struktuurne stabiilsus ja korrosioonikindlus muudavad selle eriti tööstuslikuks tootmiseks sobivaks. Tööstuslik pronks hüdrauliline ventiili korpuse diameeter kuni 100 mm.

Pronksklapid kasutatakse sageli suhteliselt mõõduka temperatuuri korral, mõned pronksmed on saadaval ligikaudu 280 ℃. Madalal temperatuuril on enamikul vasesulamitest väga madalate temperatuuride juures rabeduse omadused, mistõttu kasutatakse pronksi laialdaselt madala temperatuuri tingimustes nagu vedel hapnik ja vedel lämmastik, mille temperatuur on alla 180 ° C.

$ number. Nr. 20. Sulam

Tavapärases roostevabast terasest ei ole väga rangeid tingimusi, kõige enam huvitatud terasest terasest on kõrge legeeritud roostevaba teras. Võibolla kõige levinumat tüüpi legeerterasest ei ole. 20. koht. See sisaldab 29% niklit, 20% kroomi, pluss molübdeen ja vask. See sulam on tugev vastupidavus erinevatele temperatuuridele ja väävelhappe kontsentratsioonidele. Enamikul juhtudel võib seda kasutada ka fosforhappe ja äädikhappe söötmes, eriti kui on olemas kloriidid ja muud lisandid.

$ number. Kahesuunaline roostevaba teras

Kahesuunalise roostevaba terase (ferriidi või austeniidi struktuuri) arengusuund. See teras sisaldab 20% või rohkem kroomi ja 5% niklit, samuti teatud kogust molübdeeni, nende sulamite tugevust ja kõvadust kui tavalist austeniitsete roostevabast terasest ning vähese happe ja fosforhappega väga halbades tingimustes, võime kohalikust korrosioonile vastupanu on väga tugev.

Seda kasutatakse peamiselt töötemperatuuri hüdraulilise ventiili korpuses, mis on vahemikus -273 ~ 200 ℃ hapniku toru ja merevee torujuhtme vahel.

$ number. Plastid, keraamika

Mõlemad materjalid on mittemetalsed. Mittemetallist materjalist hüdrauliline klapi korpus on suurim omadus, et korrosioonikindlus on tugev, isegi metalli hüdrauliline ventiili korpusel pole eelist. Üldiselt kehtib nimisurve pn≤1.6MPa, töötemperatuur ei ületa 60 ℃ söövitavat keskkonda, mittetoksiline plastist hüdrauliline ventiili korpus kehtib ka veevarustussektoris. Plastikust, keraamilist hüdraulilist ventiili korpust ei saa üldiselt kasutada hüdraulilise klapi korpuse materjalina, vajadus terasmaterjali skelett, vooderdatud plastiga, keraamiline.