Hüdrauliliste ventiilide klassifikatsioon

Hüdraulikaventiilide klassifikatsioon

Hüdraulikasüsteemis kasutatav komponent vedeliku rõhu, voolu ja suuna juhtimiseks. Ühte kontrollirõhku nimetatakse rõhureguleerimisventiiliks, hüdrauliliseks ventiiliks juhtimisvoolu nimetuseks voolu reguleerimisventiiliks, reguleerib juhtimisventiili läbipääsu ja voolusuunda.

Rõhu reguleerimisventiil: vastavalt ülevooluklapi, rõhuvabastusklapi ja sekveneerimisventiili kasutamisele. (1) vabastusventiil: saab juhtida hüdraulikasüsteemi, saavutamaks seatud rõhku konstantse oleku säilitamiseks. Ülekoormuskaitseks kasutatavat kaitseklappi nimetatakse ohutusventiiliks. Kui süsteem ebaõnnestub, tõuseb rõhk piirini, võib see põhjustada kahjustusi, klapi sadam avaneb ja ületäitumine tagab süsteemi ohutuse. (2) rõhureguleerimisventiil: hüdrauliline ventiil võib juhtida filtri ahelat, et jõuda põhiseadme rõhurõhuni. Survefunktsiooni reguleerimisele vastav rõhuregulaator on erinev, kuid seda saab jagada ka rõhureguleeriva ventiili väärtusega (väljundrõhk on konstantne) ﹑ diferentsiaalrõhuklapp (sisendi ja väljundi rõhu erinevus on seatud) ja suhte rõhuregulaator (sisend ja väljundrõhk teatud suhte säilitamiseks). (3) jadaventiil: saab pärast toimingut komponentide (nagu hüdrosilindrid, hüdromootorid jms) rakendada ja siis, et muud ajamid toimiksid. Pump, mis pumba poolt tekitatakse kõigepealt hüdrosilindri 1 liikumise soodustamiseks, samal ajal kui sisselaskeventiil läbi ala A toimimise jada, kui hüdrosilindril 1 on täiesti valmis, rõhk suureneb, hüdraulikavõlli üleminek tõukejõu väärtusest on suurem kui vedru väärtus, nii et hüdrosilindri 2 liikumisel on ühendatud sisselaskeava ja väljalaskeava.

Voolu reguleerimisventiil: reguleerimisrulli ja klapikorpuse reguleerimine gaasihoovastiku piirkonna ja kohaliku tõmbejõu vahel, mida tekitab vool reguleerimiseks, et kontrollida täiturmehhanismi kiirust. Voolu reguleerimisventiil on selle rakenduse järgi jaotatud viide tüübiks. (1) Drossel: pärast ava piirkonna reguleerimist on põhimõtteliselt säilitatud täiturmehhanismi liikumiskiirus koormusrõhu vähese muutuse ja liikumise väiksema ühtlusega. (2) kiiruse reguleerimisventiil: koormusrõhu muutus võib hoida gaasipedaali sisselaskeava ja väljalaskeava rõhu. Sel moel, pärast gaasihoova ala seadistamist, sõltumata sellest, kuidas koormusrõhk muutub, saab regulaator hoida voolu läbi gaasipedaali konstantse, hüdrauliline ventiil stabiliseerib seega täiturmehhanismi kiirust. (3) ümberlülitusventiil: olenemata koormuse suurusest, võib kahe ajami sama õliallikas olla võrdsed voolu võrdse vooluga või sünkroonventiiliga; saada vooluhulga jagaja osakaalu proportsionaalne jaotus. (4) klapi vool: vasturääkivus liigutusventiiliga, nii et ventiili proportsionaalse jaotus voolab voolu. (5) šunti vooluklapp: mõlemad vooluhulga andurklapid ja kollektori kaks funktsiooni.

Suundventiil: vastavalt ühesuunalise ventiili ja ventiili kasutamisele. Tagasilöögiklapp: lubab vedeliku ainult torujuhtmes ühel suunal, pöörates seda välja lõigata. Tagurdamisventiil: muutke erineva toru ﹑ ﹑ ﹑ suhet ventiili korpuse ventiili korpuse sees töökohtade arvuna, mis on jagatud kaheks, kolmeks jne; vastavalt kahe kanali poolt kontrollitavate kanalite arvule, hüdrauliline ventiil kolme lüli, viie marsruudi jne; vastavalt rull-sõidu teele manuaal, mobiil, elektriline, hüdrauliline ja nii edasi. Joonis 2 kolme neljakäigulise ventiili jaoks. P on õli toitepordi, O on tagasitõmbeseade ja A on väljundpordi, mis viib täiturmehhanismi. Kui pool on keskmises positsioonis, siis kogu ports katkestab, komponendi rakendamine ei liigu; kui rull liigub õigesse asendisse, P ja A, B ja O läbi; kui pool on vasakule, P ja B Pass, A ja O läbivad. Sel moel võib komponentide rakendamine olla positiivne ja pöördliikumine.