Jalutusmasinate hüdraulilise süsteemi hüdraulilise ventiili kasutamine

Hüdraulilise ventiili kasutamine hüdrosüsteemis kõndimas masinatega

Üldiselt jalgrattaga masinate puhul kasutatakse hüdraulikasüsteemi täielikku hüdraulilist juhtimissüsteemi koos tööseadme hüdraulikasüsteemiga, et jagada pumbaallikat, mis koosneb ühest pumba (või kahe pumba) kahesuunalise süsteemist. Lihtsa süsteemi eeliste ja usaldusväärse töö tõttu on seda laialdaselt kasutatud väikeste ja keskmise mahutavuse kahveltõstukitel.

Kogu hüdrauliline pidurisüsteem koosneb hüdraulilise piduri klapist, ratta külgpidurid ja akud koosnevad hüdrosilindri ventiilist ja akudest, mis on üksteisega ühendatud ühtse pumba (või topeltpumba) kahetsüklilise hüdrosüsteemi roolisüsteemi silmusega , mis komponeerib kogu hüdraulilise roolivõimendi ja pidurisüsteemi. hüdrauliline ventiil Ühe püsiühenduse klapp roolipinge õlil, mis väljub mitmesuunalisest suunaklappist (hüdraulikasüsteemi töötamiseks), annab stabiilse voolu, mis toob kaasa piduriklooni ja aku. Kui hüdrauliline piduriklapp ei liigu, muutub konstantne õli täismassiga hüdraulilise rooliseadme või rooliseadme vooluks või tühjenduspaagile tagasi. Piduripedaali astumisel võimaldab piduriklapp piduriklotsijalle piduriklotsijalle õli rakendada (akude laadimisel).

Süsteem võib pidurdada samal ajal kui roolisüsteem ja tal on hädapidurduse funktsioon.

Piduriklapi konstruktsioon ja tööpõhimõte

Piduriventiil on hüdraulilise pidurisüsteemi põhiosa, nagu on näidatud joonisel 2. Klapil on vastavalt 5 juhtsõlme pordi (P, N, Br, T, PA) vastavalt roolipump, rooliseade , pidurisilindris, kütusepaagis ja akuosüsteemis, peamiselt putt 13, pudeli kolvi 10, kevriaasta 8, slaidklapiga 7, kevriajutisega 6, tagasisilindrikolviga 5, suletud varrega 3 ja ühesuunalise kuulventiiliga 12 ja teistel komponentidel on järgmised neli tööriigid.

(1) piduri seisund (vabariik)

Sel hetkel on e-õõnsusega ühendatud osade, p ja N suu positsioon roolipumba konstantse õli voolu läbi p, N päeva täismassiga hüdraulilise rooliseadme (või roolivõimendi jaoks või nelja paagi jaoks), hüdraulilise ventiilipiduri rataste silinderõli läbi BR suu, F-õõnsus, e-õõnsus, libisev klapp 7 ja tõukurvarda kolb 10 väikese ava sisse T-suust tagasi mahutisse, pidurdage. Sel hetkel on PA-suud tänu kuulventiili 12 ühepoolsele mõjule F-õõnsuse lahtiühendamisega.

(2) Pidurdusolek

Piduripedaali astudes vajutades 13 suruge kolv 10 vasakule, samal ajal kui vedru 8 surub libisemisklappi 7 ja tagasisilindl kolb 5 vasakule SHIFT, siis e-õõnsuse ja T-port vahel olev kanal on kõigepealt suletud, siis e-õõnsuse ja P-port vaheline kanal avaneb, samal ajal kui P-port on E-õõnsusega ühendatud BR suust ja F-õõnsus on ühendatud N-pordiga ja P-port on põhimõtteliselt tasuta

Kui slaidklapp 7 liigub edasi vasakule, sulgeb järk-järgult kanal PN-i, p-port'i rõhu suurenemise, BR-ava ja piduriketta silindri surve samuti suureneb, piduri käivitamine; See rõhk mõjutab üheaegselt tagasisilindri kolvi vasakul küljel õiget tõukejõu tekitamiseks ja vedru 8 kokkusurumisjõud tasakaalustatakse nii, et BR päevane pidurdusrõhk (kaks korda) tõuseb tõukurpuks 13 sõit on lineaarselt proportsionaalne, samal ajal kui piduri rõhk läbi vastavate osade ja varraste klapi käitaja jalale, nii et operaator saab tunda pidurdusjõu suurust. hüdrauliline ventiil Kinnitusvarda kolb on varustatud pidurdusprotsessi pidurdusprotsessi ajal piirava mutriga 11, kui selle ülemine osa on ventiili korpuse deflektorile, tõukesulgur peatub liikumisel, BR-rõhk jõuab kõrgeimini, see tähendab, see võib piirata pidurdusrõhu maksimaalset väärtust.

Kui pedaal vabastatakse, suunatakse klapp 7 algasendisse tagasiside kolvi surve ja neljabitse vedru jõu mõjul.

(3) hädapidurduse olek

Kui hüdropump on kahjustatud või mootori leek, kuna P-port ei ole surve all ja ei suuda seega normaalset pidurdamist rakendada, on süsteemil hädapidurdusfunktsioon, põhimõte on järgmine:

Avariipiduri toiteallikaks on aku. Aku on vedru tüüp koos turvaventiiliga ja madalrõhu häiresüsteemide rõhulülitiga, kahe välise õlimahuga ühendatud hüdraulikapump ja Shimini sadam. Kui süsteem rakendab roolimist või normaalset pidurdamist, hüdraulikapump läbi ühesuunalise klapikujulise täiturõhu, on kaitseklapi roll piirata maksimaalset energiasalvestusrõhku, madalpinge häirelüliti rolli ei salvestata akumuleerumisrõhu, häiresignaali või LED-i abil, käitaja alarmile.

Sel ajal ühendatakse piduripedaal astmega hüdroklappidurklapi sisemine libisemisklapp 7, tagasisilindlik kolb 5 ja suletud varras 3 vasakule, suletud varrega on avatud ühesuunaline kuulventiil 12, akupatarei sadam p. BR-pordiga mõjutab aku rõhk õli avariipidurdust piduriketta silindris. Vabastage pedaal, libisemisklapp 7, tagasisildisolutsioon 5 ja suletud varre 3, samal ajal liigutage paremale, kuulventiil 12 istekohta, katkestage PA port ja BR päev kanal. Pärast varre 3 sulgemist algsele positsioonile tagasisuhtesulgur 5 koos slaidklapiga 7 paremal, avage kanal ET vahel, piduri ratta silindri sisemine õli läbib suhu, f õõnsust, E õõnsust, t - naasta tanki tagasi.

(4) Piduriseisundi samaaegne rakendamine

Pöörake rooliratast (rooli) ja ärge pedaalist piduripedaali sisse lülitama, et pidurit rakendada. P-Port'i õlirõhk Kuigi tõus (see sõltub roolikoormusest), kuid PE kanali sulgemise ja ET-kanali tõttu, on BR ilma rõhuta sadamas, mittepidurdusasendis.

Kui seate sellel ajal piduripedaalile, kuna libisev klapp 7 on vasakule, nii et ET-kanal suletakse ja PE-l on juurdepääs, suruõli pumba osa pidur ratta silindrisse, st kui roolisüsteem võib ikkagi olla rakendatud pidur.

Täieliku hüdraulilise pidurisüsteemi omadused

Ülaltoodud analüüsist nähtub, et süsteemil on järgmised peamised omadused:

(1) Juhtimis- ja pidurisüsteemil on hüdraulikaõli allikas, mida vajaduse korral saab eraldi hüdraulikaventiiliga juhtida ja mida saab kombineerida ja häirida.

(2), võrreldes tavapärase täieliku hüdraulilise pidurisüsteemiga, lisaks selle peamistele eelistele on komponendid väiksemad (ilma survestatud ventiilita) ja süsteem on lihtsam.

(3) Pedaali ühendusrežiim sobib piduri peapumpiga, seda on lihtsam paigaldada ja kaunistada.

Kokkuvõttes on see süsteem eriti sobiv väikeste ja keskmise suurusega jalutusmasinate, näiteks tõstuki, hüdraulilise klapipuhasti rooliseadme ja pidurisüsteemi tehnilise uuendamise järele.